środa, 13 kwietnia 2011

Układanie gresu na schodach zewnętrznych.

Przed przystąpieniem do układania płytek gresowych, musimy sprawdzić czy stopnie schodów mają jednakową względem siebie szerokość i wysokość. Jeżeli zauważymy drobne zmiany w tychże wymiarach, schody należy wyrównać. Do tego stosuje się cementowe szpachlówki o wysokiej wytrzymałości (odporne na duże obciążenia).
Przy układaniu płytek na schodach zewnętrznych(a o takich na razie mówimy) wykorzystuje się technologię tarasową. Polega ona na tym, że stosuje się zewnętrzną hydroizolację podpłytkową. Zapewnia ona ochronę przed wnikaniem wody opadowej do warstw konstrukcyjnych przez wnikanie przez fugi.
Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest dwuskładnikowa masa do izolacji basenów i oczek wodnych. Masa ta jest barierą dla wody, ale z drugiej strony nie blokuje pary wodnej. Dzięki temu materiały mogą oddychać i nie dochodzi do odkażania okładzin ceramicznych. Gdy już mamy położoną hydroizolację możemy przystąpić do przyklejania naszych płytek gresowych.
Najlepszym klejem do płytek są kleje elastyczne klasy C2. Kleje te bardzo dobrze znoszą trudne warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz, ale także nie kruszą się. Zachowują się podobnie do sylikonów, z tą różnicą, że dużo lepiej kleją.
Spoiny elastyczne. Bardzo ważna rzecz przy kładzeniu płytek. Spoiny powinny być elastyczne, o wysokości minimum 4-5 mm. Im szersze spoiny tym lepiej. Kompleksują one naprężenia materiału, sprawiają, że nieelastyczne płytki nie pękają. Fuga z elastycznego materiału nawet po wielokrotnym zamarzaniu i odmarzaniu zachowuje swoją strukturę.
A na zdjęciu efekty dobrze wykonanej pracy ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz